Promocja zdrowia

To proces umożliwiający kontrolę nad własnym zdrowiem oraz poprawę jego stanu. Skupia się nie tyle na rozpowszechnianiu samej idei „zdrowia”, ale ulepszaniu go. To interdyscyplinarna dziedzina, w obszar której wchodzi wiele działań m.in. z zakresu edukacji zdrowotnej. Kluczem do sukcesu, jest ich odpowiedni dobór pod potrzeby danej osoby lub organizacji.


„Soporte” powstało, aby kompleksowo wdrażać działania prozdrowotne w organizacjach i życiu osobistym. Proponowane rozwiązania bazują na holistycznym podejściu do zdrowia, które obejmuje ciało i umysł, a także ich wzajemne powiązania.

Materiały edukacyjne

Tworzę materiały edukacyjne w formie artykułów, poradników, infografik, plakatów, ulotek itp. Opracowuję plany treści edukacyjnych dostosowanych do preferencji i potrzeb zdrowotnych. Wszystkie materiały tworzone są na podstawie potrzeb organizacji, zagrożeń zdrowotnych występujących w danym środowisku i preferencji grupy docelowej. Pracowałam m.in. dla: KGHM Cuprum Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, KGHM Polska Miedź S.A., Burda Media Polska Sp. z o.o., Dolnośląska Federacja Sportu, Inevo Sp. z o.o.. To na pewno nie koniec, bo ciągle się uczę i zbieram doświadczenie, by być na bieżąco.

Poradniki i artykuły

Najlepiej sprawdzą się przy szerszym omówieniu danego tematu. Ciekawa forma graficzna dodaje atrakcyjności przekazywanym informacjom i sprawia, że łatwiej jest je zapamiętać. Do wyboru wersja cyfrowa lub do druku. Dzięki temu zawsze będzie można wrócić do ciekawych treści.

Infografiki

To graficzna forma przedstawienia złożonej wiedzy, informacji, danych, wskazówek, procesów itp. Integracja słów z obrazem ułatwia zrozumienie prezentowanych treści. Sprawdzą się zarówno jako osobny materiał edukacyjny, a także jako podsumowanie szerszego zakresu wiedzy.

Plakaty i ulotki

Przesyt treści rodzi potrzebę zainteresowania odbiorcy obrazem. Plakat hasłowo przypomina i zwraca uwagę na ważny temat, uaktywniając przy tym wyobraźnię. Fizyczna forma ulotki pozwala na wejście w interakcję z odbiorcą. Zawarcie w niej atrakcyjnego elementu z praktycznym zastosowaniem, zmienia kawałek papieru w ciekawe źródło wiedzy.

Bezpłatne materiały

Pobierz bezpłatnie materiały edukacyjne i dziel się sprawdzoną wiedzą z bliskimi.

Wsparcie firm

W dzisiejszych czasach przewagę rynkową tworzą ludzie. Jestem, aby wspierać Ciebie i Twoich pracowników poprzez szeroko pojętą promocję zdrowia i edukację zdrowotną. Ma to znaczenie w szczególności w kontekście zarządzania kapitałem ludzkim i dobrostanem pracowników, którego zdrowie jest znaczącą składową.

Wdrażanie promocji zdrowia w organizacjach to m.in.:

 • planowanie, wdrażanie i ewaluacja spójnych działań,
 • tworzenie materiałów edukacyjnych: artykuły, infografiki, plakaty, ulotki itp.
 • opracowywanie planu treści edukacyjnych dostosowanych do preferencji i potrzeb grupy docelowej,
 • prowadzenie warsztatów i szkoleń (czynniki wpływające na zdrowy styl życia, redukcja stresu, joga dla zdrowia itp.),
 • tworzenie artykułów edukacyjnych dostosowanych do wewnętrznych platform komunikacji pracowniczej lub cyklicznych newsletterów,
 • warsztaty redukcji negatywnych skutków stresu,
 • prowadzenie sesji jogi i relaksacji (indywidualnych i grupowych)
 • organizacja pokojów relaksacyjnych i przestrzeni aktywności pracowniczej,
 • nauczanie technik relaksacyjnych w praktyce (dla osób indywidualnych i organizacji),
 • zajęcia jogi w firmie.

Sprawdź, czy potrzebujesz mojej pomocy:

 • W Twojej firmie zdrowie jest ważną wartością?
 • Chcesz wdrożyć działania prozdrowotne w Twojej organizacji, ale nie wiesz, jak zacząć? Szukasz wsparcia w ich realizacji?
 • Chcesz odciążyć swoich pracowników HR/BHP i przekazać działania prozdrowotne zewnętrznemu specjaliście?
 • Chcesz przeszkolić pracowników HR/BHP, aby sami wdrażali kompleksowe programy prozdrowotne?
 • Chcesz edukować pracowników w zakresie zdrowia, ale nie wiesz jakie tematy będą dla nich interesujące?
 • Zależy Ci, aby pracownicy mieli dostęp do wiedzy na temat wzmacniania swojego zdrowia?
 • Chcesz, żeby nauczyli się radzić sobie ze stresem?
 • Chcesz przeprowadzić w swojej firmie warsztaty redukcji stresu?
 • Chcesz wprowadzić do swojej firmy regularne zajęcia jogi dla pracowników?

Warsztaty i szkolenia

Twoje wydarzenie

Chcesz zorganizować warsztat, szkolenie lub wydarzenie związane ze zdrowiem np. joga profilaktyczna, zdrowy styl życia, redukcja stresu, zdrowie w pracy itp.? Jesteś we właściwym miejscu!
Napisz do mnie, a wybierzemy odpowiedni temat i formę działań.

Warsztat redukcji stresu

Prowadzę praktyczne warsztaty, szkolenia i wyjazdy edukacyjne z zakresu redukcji negatywnych skutków stresu oraz technik relaksacyjnych.

Koszalin Camp

Sędziowie koszykówki to grupa zawodowa szczególnie narażona na stres. W trakcie 11-dniowego wyjazdu uczestnicy dowiadują się o możliwościach samodoskonalenia. Oprócz szlifowania swojego warsztatu sędziowskiego, mają możliwość wyrobienia w sobie nawyków dbania o swoją kondycję fizyczną, dowiadują się, jak dbać o swoje dobre samopoczucie, a także jak redukować nagromadzony stres, wykorzystując techniki relaksacyjne w swojej pracy. Wszystko to w efekcie przekłada się na lepsze wykonywanie ich obowiązków zawodowych.

Warsztaty "Joga dla zdrowia"

To spotkania pełne dobrej energii, w trakcie których poznaje się jogę jako styl życia. To dawka praktycznej wiedzy o tym, jak można samemu wpływać na stan swojego zdrowia i dbać o dobre samopoczucie dzięki praktyce jogi. Na każdych warsztatach doskonalone są wybrane aspekty praktyki np. podstawowe pozycje, praktyki oddechowe, relaksacji itp.